Sitenizin Google Üzerinde Görülmesi ve Seo

Özgün ve iyi içerik insanların web sitenize olan ilgisini çeker ve sitenize trafik akışı fazla olur. Bu durumda Google tarafından dikkate alınmaktadır. Bu da sonuç olarak arama motorlarının başarılı olmasına neden olur. Çünkü Google entresan ilgi çekici özgün içerikli siteleri arama sonuçlarında göstermek ister. Olay aslında bu kadar basittir.

Google Sayfalara Nasıl Rank Verir?

Google, özgün ve zengin içerikli sayfaları kendi sıralamalarında üstlere çıkarmaktadır. Bu yüzden ilk görev olarak benimsenecek olan durum, sayfalarınızı oluştururken zengin ve özgün içerikli olmasına dikkat edilmesidir. Özgün ve zengin içerikten kasıt insanların web sitenize giriş yaptığında içeriğin işe yarar ve doğru bilgiler içermesidir. Bu sayede insanlar web sayfanızı zamanla bloglarda, facebook veya twitter gibi sosyal medya platformlarında paylaşabilir. Bu da Google’ın bu hareketleri takip etmesine yol açar ve bu sayede Google’ın sitenize verdiği değer artarak web sitenizin Google sıralamasında üstlerde görülmesini sağlar.

3 Adımda Daha İyi Arama Sonuçları Yakalayabilmek

Birinci adım: İşe yarar ve özgün içeriğe sahip olun. Yazılarınızı arama motorlarında görüntülenmek istediğiniz kelimeler ve cümleler ile zenginleştirin ki insanlar ürünlerinize veya servislerinize daha kolay ulaşabilsin.

İkinci adım: Web sitenizi insanların kolayca paylaşabileceği veya linkleyebileceği şekilde tasarlayın.
Üçüncü adım: Yukarıdaki iki maddeyi yapmaya düzenli olarak devam edin.

Arama motoru optimizasyonu veya kısa adıyla SEO aslında basit bir sisteme sahiptir. Seo, web sitenizde geçen anahtar kelimelerinizi ve cümlelerinizi arama motorları üzerinde olasını sağlayan bir tekniktir. Yani kısaca seo web siteleri için kalite kontrol mekanizmasıdır. Sadece özgün ve anlaşılır içeriğin yetmemeye başladığı durumlarda seo çalışmaları devreye girmektedir ki arama motorları üzerinde web sitenizin kalıcılığı sağlanabilsin.

Nasıl Link Alabilirim

Linkler arama motorları için önemli kaynaklardır. Aynı zamanda web siteniz içinde önemli olan linkler arasındaki dengenin iyi korunması gerekmektedir. Link kalitesi ve sayısı arasında denge iyi tutturulduğunda web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralara yükselmesi kaçınılmazdır. Tabi bu linkleri alabilmek için içeriğinizin yine kaliteli ve özgün olması gerekmektedir.
Basit bir dille anlatılmak istenirse kaliteli doğal link alabilmeniz için kaliteli içeriğe sahip olmanız gerekmektedir. Şöyle düşünün iyi siteler düşük kalitede içeriğe sahip olan sitelere neden link versin.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit